Moda przemija, styl pozostaje

Coco Chanel

Mam na imię Iwona i jestem założycielką marki Sofiee.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś. To znaczy, że lubisz wyjątkowe ubrania, poszukujesz dobrej jakości, indywidualnego podejścia i cenisz polskie produkty.

Jak to się stało, że Sofiee powstała ? Doprowadził do tego splot różnych zdarzeń w moim życiu. Największe znaczenie miało dość przypadkowe i niespodziewane odkrycie pasji, na którą czekałam, a którą okazało się szycie, tworzenie ubrań, kreatywne projektowanie i budowanie swojej garderoby, w końcu nauka konstrukcji i modelowania odzieży. Nareszcie mogłam stworzyć ubrania, których wizja rodziła się w mojej głowie, ale których wcześniej nie mogłam znaleźć w sklepach.

Stało się jednak coś więcej. Ta pasja obudziła drzemiące głęboko pragnienie pracy twórczej i pozwoliła uświadomić, jaką drogę rozwoju obrać.

Doskonalenie umiejętności i osiąganie osobistych sukcesów pozwoliły uwierzyć, że mogę spełnić marzenia zamiast odkładać je na półkę. I tak postanowiłam całkowicie zmienić swoje zawodowe życie, porzucić branżę IT, w której pracowałam kilkanaście lat i związać się z pasją i miłością do tego co robię. Uwierzyłam, że na zmianę nigdy nie jest za późno i warto słuchać muzyki, która gra w mojej duszy. Tak właśnie powstała Sofiee. To projekt, który połączył pasję z pracą. Z pasji do tworzenia pięknych ubrań, ponadczasowej klasyki, prostoty w życiu i modzie oraz odwagi do zmiany i podążania za marzeniami. Projektuję ubrania, których kiedyś sama tak usilnie poszukiwałam i które pomogły mi ogarnąć chaos i nadmiar w szafie:) Chcę aby również Tobie dodawały pewności siebie i energii w codziennych wyzwaniach, były wielofunkcyjne, komfortowe i ponadczasowe. Wspieram w budowaniu spójnej i bezproblemowej garderoby w oparciu o nieprzemijającą klasykę i prosty styl, które ułatwiają codzienne stylizacje, dodają klasy i poczucia, że zawsze jesteśmy na miejscu.


  • pasja
  • marzenie
  • zaangażowanie
  • moda w rytmie slow
  • jakość nie ilość
  • kameralna produkcja

Zanim pokażę Ci projekt…

Każdy oferowany model zanim trafi do oferty jest przeze mnie osobiście testowany pod kątem komfortu, jakości tkaniny i sposobów pielęgnacji. Nanoszę poprawki, notuję wskazówki dotyczące użytkowania – do momentu ,aż z całą pewnością wiem, że gotowy produkt może trafić w Wasze ręce.

Prawidłowa pielęgnacja ubrań to temat, któremu poświęcam dużo uwagi

W opisie modeli umieszczam swoje obserwacje dotyczące pielęgnacji – np zalecam mniejsze obroty wirowania. Tkaniny poddaję wstępnej dekatyzacji , abyście mogły się cieszyć swoimi ubraniami jak najdłużej , a nie tylko do pierwszego prania, które to często potrafi skurczyć ubranie. Z metką Sofiee nie spotka Was ta przykra niespodzianka;) Stawiam na tkaniny miękko opływające ciało, o dobrym składzie, jakości, przyjazne dla ciała. A są to głównie dobrej jakości tkaniny wiskozowe oraz ekologiczny tencel/lyocell.

Przywiązuję dużą wagę do zrównoważonego, świadomego podejścia w tworzeniu ubrań, dlatego nie ma w Sofiee masowej, taśmowej produkcji. Są często krótkie, limitowane serie i ręczna produkcja dostosowana do potrzeb. Nie ścigam się z dużymi markami odzieżowymi i nie naśladuję ich. Tworzę w swoim rytmie i stylu. Dodatkowo dbam o to, by pozostawało jak najmniej resztek tkanin i w tym celu w ramach małego projektu Zero Waste powstają akcesoria do włosów, które są szyte z kawałków tkanin pozostających po szyciu głównych kolekcji. Sporą część skrawków oddaję osobom uczącym się szyć, bądź szyjącym małe akcesoria oraz przedszkolom i szkołom na zajęcia kreatywne z dziećmi. Wierzę, że zmiana zaczyna się w nas i każdy mały krok, każda nasza decyzja ma wpływ na nasze środowisko.

Swoje kolekcje projektuję w małej manufakturze, w spokojnej i kameralnej atmosferze sprzyjającej pracy twórczej.

Zapraszam do swojego świata:)

Iwona Jóźwik

założycielka marki Sofiee

Wygodna wysyłka w każde miejsce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski ustalimy indywidualną wysyłkę.

Jakość, piękne tkaniny i personalizacja

Masz możliwość zmiany długości modelu, a także wprowadzenia większych zmian.

Ręczna produkcja

Większość projektów powstaje na zamówienie. Nie generuję nadwyżek produkcyjnych, stąd rzadkim zjawiskiem są wyprzedaże:)

Bezpieczne płatności online

Daję Ci możliwość skorzystania z bezpiecznych płatności online bądź tradycyjnego przelewu.

Shopping Cart